Pozorovací schránka na hmyz

Spousta lidí má při spatření hmyzu nutkání ho buď jedním chvatem zabít, nebo se urychleně vzdálit. Slovo „fuj“ vyslovujeme v souvislosti s hmyzem docela často, přestože jen málo z nás o něm ví víc, než to, že štípe, šimrá a pohybuje se nepředvídatelně.

Více informací

Prodej byl ukončen

Více informací

Spousta lidí má při spatření hmyzu nutkání ho buď jedním chvatem zabít, nebo se urychleně vzdálit. Slovo „fuj“ vyslovujeme v souvislosti s hmyzem docela často, přestože jen málo z nás o něm ví víc, než to, že štípe, šimrá a pohybuje se nepředvídatelně. Co takhle podívat se na naše hmyzí kamarády trochu zblízka a poznat je osobně? Třeba taková kobylka vypadá při zvětšení úplně úchvatně. Spousta brouků má nádherně zbarvená křídla a legračně chlupaté nožky, ale to uvidíte, jen když se trochu ztišíte a přistoupíte blíž.

Sada na pozorování hmyzu se skládá z průhledné nádobky, která má ve víku zabudovaná dvě zvětšovací skla, dále zde najdete dvě pinzety. Pinzetou opatrně (!) vložíte brouka/housenku či jinou „breberku“ do nádobky a zvětšovací sklo vám ji přiblíží tak, jak jste ji možná nikdy neviděli. Třeba pak zjistíte, že i členové hmyzí říše dokážou být neobyčejně krásní.

Hmyz nenechávejte v krabičce příliš dlouho (maximálně pár hodin), po prohlédnutí ho zase vypusťte zpět tam, kde jste ho sebrali. Při sbírání postupujte opatrně, ať pinzetou nezraníte žádného živého tvora včetně sebe.

 

Vlastnosti

  • průhledy zvětšují předměty 3x oproti skutečné velikosti
  • víko je sklápěcí a má v sobě malé otvory, aby mohl hmyz dýchat
  • na každé straně boxu je držátko na pinzetu
  • sklopná rukojeť pro přenášení

 

Materiál

plast

 

Rozměry

13 x 7 x 7,5 cm