Bedna s vodkou Aboslut Zobrazit větší

Bedna s vodkou Aboslut

Nový produkt

Dárková bedna s páčidlem je pravý, opravdu originální dárek pro každého oslavence. Bedna plná pochoutek doplněná lahví kvalitního alkoholu udělá radost - to ale až poté, co se obdarovanému podaří přiloženým páčidlem dárkovou bednu vypáčit.

Více informací

Objednejte teď a doručíme: Pátek 27/05/2022
  • Poplatek za dopravu:
  • PPL CZ : 129 Kč
  • Zásilkovna.cz : 0 Kč

1 899 Kč s DPH

Více informací

Dárková bedna s páčidlem je pravý, opravdu originální dárek pro každého oslavence. Bedna plná pochoutek doplněná lahví kvalitního alkoholu udělá radost - to ale až poté, co se obdarovanému podaří přiloženým páčidlem dárkovou bednu vypáčit.

 

Obsah balení

1x ručně vyráběná dřevěný dárková bedna 

1x ručně vyrobené páčidlo

1x lahev Absolut 0,7l

1x hořká čokoláda Toblerone 100g

1x zelené olivy 142g

1x skvělá marmeláda Mackay's s chilli 235g

1x kvalitní kaviár Caviart 100g

1x lahodná konfitovaná šalotka Chutney 150g

1x sušené hovězí maso Fine Gusto 12g

1x dárková kovová karta - otvírák eso

 

Historie vodky

Konzumace vodky byla do Moskvy importována v 16. století a ještě v 19. století byla označována jako vino. Zrovna tak neruského původu byl i název pro výčep kabak, který od 16. století označoval státní koncesované hostince, přičemž privátní lihovary a výčepy (korčmy) byly zakázané a konzumace vodky v nich ilegální. Od 17. století se pro státní výčepy používal výraz carský kabak (carskij kabak). Se zavedením státního monopolu na vinopalny od roku 1898 se mohl stoprocentní alkohol prodávat pouze v lahvích a za státem stanovenou cenu, což posílilo konzumaci piva.

S vypuknutím první světové války byl v Carském Rusku vydán zákaz alkoholu, který platil až do roku 1921. V době zákazu pálení značně vzrostla konzumace piva a vína. Po velké úrodě v roce 1922 započali rolníci pálit vlastní ilegální alkohol z brambor a žita tzv. samohonku (samogon). To byl také důvod, proč stát převzal od roku 1923 opět výrobu vodky do svých rukou. Nejprve pouze dvacetiprocentní a s odůvodněním, že chce předejít zdravotním potížím z načerno pálené kořalky. Na příkaz bolševické vlády se mohla nakonec vyrábět vodka s obsahem 38 % alkoholu, pro kterou se vžil lidový název Rykovka, podle Alexeje Ivanoviče Rykova, předsedy Rady lidových komisařů, který dekret podepsal.

S nástupem Stalina vodka nakonec ztratila všechny své dosud lidově používané přívlastky. Po zavedení potravinových lístků v roce 1930 byla volně k dostání ve státních obchodech, její cena ale rapidně vzrostla. To vedlo opět k domácímu pálení samohonky. S nástupem volného trhu v Rusku se s vodkou doslova roztrhl pytel, přičemž k dostání byly i zahraniční vodky jako například Zubrovka nebo Absolut Vodka. Mnoho nových ruských podnikatelů se snažilo na výrobě vodky zbohatnout a zejména v 90. letech byl zaznamenán nárůst otravy alkoholem z nekvalitního pálení.

Ruský stát se snažil dostat výrobu vodky pod státní kontrolu a pravá ruská vodka musela být označena akcízovými nálepkami s vodním znakem. Ale i ty byly falšovány, takže stát vyhlašoval skoro každý měsíc jiné zabarvení vodky (zelené, modré, žluté), ale nakonec i ty padělané měly stejné zabarvení a stát kontrolu nad pravou ruskou vodkou vzdal. Levné a zdraví škodlivé vodky lze koupit na černém trhu ve třílitrových lahvích. K dostání je i vodka bez alkoholu.

 

 

* Zákaz prodeje alkoholických nápojů a tabákových výrobků osobám mladším 18 let!

* Ověření věku bude ověřeno při předání zboží - dopravce požaduje předložení občanského průkazu.